Kontrast: A A A A
Czcionka: A A A
Wójta Radtkego 23 Gdynia ul. Wójta Radtkego 23
81-351 Gdynia
tel: 58 620 88 39
niezapominajka@zlobekgdynia.pl
Filia Pogórze Porębskiego 21 Gdyniaul. Porębskiego 21
81-185 Gdynia
tel: 58 622 23 76
pogorze@zlobekgdynia.pl
Filia Dąbrowa Porębskiego 21 Gdyniaul. Wiczlińska 33
81-578 Gdynia
tel: 502 919 017
dabrowa@zlobekgdynia.pl
   
Jeśli dziecko żyje w atmosferze krytyki,uczy się potępiać.
Jeśli dziecko doświadcza wrogości, uczy się walczyć.
Jeśli dziecko musi znosić kpiny, uczy się nieśmiałości.
Jeśli dziecko jest zawstydzone, uczy się poczucia winy.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności.
Jeśli dziecko jest akceptowane i chwalone, uczy się doceniać innych.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości.
Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa, uczy się ufności.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość.

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Ćwiczenie 1

Zaczynamy od siadu skrzyżnego (po turecku, na kokardkę) i przeciągamy się: -wyciągamy wysoko jedną rękę do góry jak najwyżej, pozostając w siadzie -zmieniamy rękę -wyciągamy obie ręce do sufitu -kładziemy obie ręce na podłodze i wyciągamy do przodu po podłodze
Ćwiczenie 2

Pozostajemy w pozycji siedzącej, ręce układamy na kolana. Naśladujemy zegarki. - tik-tak: skłony na boki (ucho w kierunku barku) - bim-bam: skłon do przodu (broda do mostka) - wzrok do sufitu (bez nadmiernego wychylania głowy do tyłu)

Ćwiczenie 3

„Rośnie kwiatek”. Zaczynamy z pozycji kucania i „zasypujemy nasionko”, następnie z nasionka zaczyna rosnąć roślinka, powoli wstajemy do pozycji wyprostowanej unosząc ręce złączone nad głową, aby z pączka rozwinąć kwiatek – ręce się rozłączają i przenosimy je do boku. Powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 4

Ptaszki latają – chodzimy na paluszkach i poruszamy rękami jak skrzydłami, w trakcie gra muzyka. Gdy muzyka się zatrzyma, każdy ptaszek siada na gałęzi (staje prosto) i chowa skrzydełka (zgięte łokcie do tułowia). Powtarzamy kilka razy. 

Ćwiczenie 5

Kładziemy się na plecach i unosimy nogi zgięte w kolanach. Poruszamy nogami jakbyśmy jechali na rowerku w rytm wierszyka: Jedzie rowerek na spacerek.. Powtarzamy kilka razy, możemy zmieniać tempo, rowerek jedzie pod górkę albo z górki.

Ćwiczenie 6

Leżymy na plecach. Robimy most unosząc pupę do góry, przekładamy pod „mostem” zabawkę, opuszczamy most. Powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 8

Kładziemy się na brzuchu. Mówimy: „dobranoc” głowa leży na rękach, „dzień dobry” podnosimy głowę i klatkę piersiową do góry podpierając się na rękach. Powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 9

Leżymy na brzuchu. Samolot leci: ręce w bok i unosimy głowę, klatkę piersiową i ramiona nad podłogę, samolot ląduje: opuszczamy ręce, układamy pod głową. Powtarzamy kilka razy.
 
Ćwiczenie 10


Pozycja w klęku podpartym, chodzimy jak kotki, gra muzyka. Gdy muzyka się zatrzymuje, kotki podnoszą do góry pupy, podpierają się na rękach i stopach (nie na głowie). Powtarzamy kilka razy. A na koniec przybijamy „piąteczkę” 


Dodano dnia 30 Marca 2020

< powrót do aktualności

Galeria

design & code LemonArt.pl